Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

skype-logo-open-graph

Microsoft ogłosił, że użytkownicy Skype'a, będą mogli rozmawiać i widzieć siebie za pomocą przeglądarki.

Skype jest jednym z najbardziej popularnych komunikatorów internetowych, pozwalającym na przeprowadzanie rozmów tekstowych, głosowych i video. Umożliwia on kontakt z rodziną i przyjaciółmi za darmo. Nie wliczając wymogu połączenia sieciowego, jest on bardzo użytecznym narzędziem do utrzymania więzi z ludźmi, z którymi trudno często się spotykać.

Posiadacze Skype'a od dłuższego czasu narzekali na to, że by korzystać z tego komunikatora, to muszą go oni zainstalować na danym urządzeniu. Nawet Microsoft przyznaje, że ludzie domagają się coraz więcej rozwiązań opartych na chmurze obliczeniowej, a dzisiejsza zapowiedź Skype w sieci jest czymś, czego naprawdę było trzeba. Początkowo Skype dla sieci działa tylko na głównych przeglądarkach takich jak Chrome, Firefox oraz Internet Explorer.

Microsoft testuje nową platformę Skype tylko na wybranej grupie osób i trzeba będzie otrzymać zaproszenie, by korzystać ze Skype'a przez przeglądarkę. Dzięki wygodzie, jesteśmy pewni, że nowy Skype nie będzie miał problemu z połączeniem i ostatecznie usługa będzie dostępna dla wszystkich.

Copyright 2013 PCPortal