Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Witam, dziś postaram się napisać dlaczego warto grać w Combat Arms EU i jak zainstalować tą grę. A więc: czym tak naprawdę jest ta gra?

Combat Arms EU jest darmowym FPS online z mikropłatnościami. Jego wydawcą jest koreańska firma Nexon, która początkowo w 2005 wydała swoją własną wersję gry (Combat Arms Korea). O tej wersji możemu naprawdę niewiele się dowiedzieć, gdyż jest "odizolowana" od reszty odmian tej strzelanki. Jednak 3 lata później wyszła amerykaśka wersja tej gry (Combat Arms North America). Serwery pozwalają grać na terenie USA, Kanadzy oraz Australii, do pozostałych krajów jest blokada IP. W styczniu kolejnego roku swój głos wzięła Europa i tak powstała gra, którą wspomnę w dalszej części artukułu. Niestety nazwa gry nie odwzorywywuje jej zasięgu. Dostęp do gry ma cała Europa, część Afryki (m. in. Egipt, Maroko, RPA, Algieria), część Azji (m. in. Izrael, Kazachstan, Iran, Irak) oraz część Ameryki Południowej (m. in. Argentyna, Boliwia, Peru, Chile). W efekcie, tylko w Europie możemy liczyć na niski ping i brak problemów z połączeniem. W roku 2010 Brazylia wzięła swój udział w grze również stworzyła swoją wersję gry: Combat Arms Brasil. Obecnie najnowszą wersją "Combata" jest Combat Arms Russia i jest jedyną odmianą gry, która nie posiada blokad IP. Wszystkie wersje mają identyczne mapy i tryby gry (jednak wersja koreańska i amerykańska mają najnowsze rzeczy, które zaś dochodzą do pozostałych), ten sam system rang oraz takie same przedmioty do zdobycia i kupienia (choć cena i sposób zdobycia w niektórych przypadkach jest inna). A teraz skupmy się na wersji Europejskiej - dlaczego warto w nią grać?

• Mnogość broni i strojów — w tym przypadku mam do czynienia z ponad 300 rodzajami różnej broni palnej (m. in. karabiny szturmowe, maszynowe, wyborowe, pistolety, czy pistolety maszynowe), broni białej (m. in. bagnety, noże, pałki). Dodatkowo posiada ponad 100 różnych rodzajów strojów, plecaków, czy kamizelek.

• Dobra oprawa graficzna — w porównaniu do Counter-Strike'a, gra posiada przejrzystą, dobrej jakości grafikę. Możemy dostosować jasność barw i dostosować rozdzielczość do naszego monitora.

• Wielość map i trybów gry — 48 map i 16 trybów gry może robić wrażenie. Jest naprawdę wielki wybór – od najmniejszych obszarów do najbardziej rozległych map. tryby podobne do deathmatch, team deathmatch, wspólna walka z NPC, odbieranie sobie flag – to tylko niektóre krótkie opisy takich  trybów (odpowiednio) jak One Man Army, Elimination, Fireteam oraz Capture teh Flag.

• Jobs, czyli codzienne misje — pozwalają one graczom, którzy nie wydają złotówek na grę, zdobycie itemów za pieniądze z gry (GP), a nawet za pieniądze ze świata realnego (NX).

• Częstotliwość eventów — konserwacja gry jest przeważnie w każdą środę, a wiąże się to z cotygodniowymi eventami! Naprawdę jest rzadkością brak jakiegokolwiek eventu z tygodnia na tydzień. Ponadto często pojawiają się ciekawe eventy dla osób, które nie wydają kasy na grę.

Jeżeli zapowiedź się spodobała, to teraz możemy przejść do pobrania i zainstalowania gry.
1. Klikamy w natępujący link: » DOWNLOAD « 
2. Gra pownna nam się pobierać automatycznie. Po ściągnięciu pliku otwieramy go i instalujemy.
3. Po wgraniu wszystkich plików odpalamy grę (chyba, że się sama odpaliła). Pojawi nam się Patcher, który zaktualizuje grę do aktaulnej wersji.
4. Po spatchowaniu wszystkich plików możemy zacząć grać!

Linki:

Oficjalna strona gry (języki do wyboru: angielski, niemiecki, turecki)
Oficjalna strona Nexon Europe (języki do wyboru: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, holenderski, turecki, włoski, polski)
Oficjalne polskie forum stworzone przez użytkowników (język polski oreaz po części angielski)
Oficjalne forum gry (głównie język angielski)
Encyklopedia gry stworzona przez użytkowników całej społeczności Combat Arms (głównie język angielski)

Copyright 2013 PCPortal