Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

A więc zaczynajmy! Żeby móc grać w gry Nintendo DS na PC, trzeba mieć emulator. Jednym z nich jest DeSmuME i uważam go za jeden z najlepszych, gdyż służy mi najdłużej. Program jest darmowy, więc można go ściągnąć z oficjalnej strony wydawcy (LINK). Tak więc pobieramy najnowszą wersję programu i ją instalujemy. Po otwarciu programu pokaże nam się pusto okienko zupełnie puste okienko, takie jak poniżej:

Także, mamy już odtwarzacz, ale brakuje gier. Gry na Nintendo posiadają rozszerzenie .NDS i można je pobrać za darmo, bez ograniczeń ze strony http://coolrom.com/. Wchodzimy na tą stronę i w wyszukiwarce wpisujemy nazwę gry, której szukamy. Po pobraniu, klikamy na nasz ściągnięty plik prawym klawiszem i wybieramy "Właściwości". W zakładce "Ogólne" szukamy opcji "Otwierany za pomocą:", po czym klikamy "Zmień...". Pojawia nam się okienko z programami, które mogłyby ten plik otwierać. Jeśli DeSmuME nie pojawiło się na liście proponowanych, wówczas klikamy w "Przeglądaj...". Szukamy lokalizacji naszego programu i zaznaczamy ją.

Po zaakceptowaniu zmian i wyjścia z właściwości ustawiliśmy na naszym komputerze, że pliki .NDS, będą otwierane domyślnie za pomocą DeSmuME, co przyspieszy nam włączanie gry. Tak więc dwukrotnie klikając na nasz świeżo edytowany plik, powinna odpalić nam gra na emulatorze.

Możemy zapisywać nasze postępy w grze w jej dowolnym momencie na 2 sposoby. Pierwszym jest zapis do pliku o rozszerzeniu .DSV. W tym celu wybieramy w naszym emulatorze File -> Save State As..., po czym wybieramy gdzie ten plik ma być zapisany. Wczytujemy ten plik używając ścieżki File -> Load State From... i wybierając plik, którego utworzyliśmy zapisująć grę. Drugim sposobem jest zapis na sloty, który uważam za prostszy. Wchodzimy w File -> Save State, po czym wybieramy slot na który chcemy zapisać grę. Mamy do wyboru 10 slotów na jedną grę. By wczytać ten zapis wybieramy File -> Load State i numer slota na którego zapisaliśmy grę.

Grając powinniśmy znaleźć sterowanie do niej. By ustawić je wg własnych upododobań wybieramy w DeSmuME Config -> Control Config.

Jeżeli chcesz widzieć FPS gry, wówczas wiebierasz View -> HUD -> Display FPS. Głównie od procesora zależy ilość FPS, nieco mniejszy wpływ ma karta graficzna.

Żeby dobrać jak najlepszy sposób odtwarzania gry, klikamy Config -> 3D Settings i przy opcji Renderer, testujemy kolejne rendery. Zostajemy tego, który najlepiej spełnia nasze oczekiwania względem grafiki.

Denerwuje Cię dźwięk gry? Możesz go ściszyć lub wyłączyć! W tym wypadku wybieramy Config -> Sound Settings i pojawił nam się suwak z głośnością, po prawej stronie okienka.

Myślę, że takie podstawowe opcję wystarczą do obsługi tego programu. Miłej gry!

Copyright 2013 PCPortal