Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 Chciałbyś aby jakiś twój ulubiony program uruchamiał się wraz z systemem ? Może jakiś specjalny BOT, a może zwykły komunikator tekstowy? My ci pokażemy jak tego dokonać.

Na początek musimy pobrać program „Autostart And Process Viewer „ ---> Pobierz

Po instalacji, uruchom go, wtedy ujrzymy coś takiego:

1

Jeśli nie pojawi ci się aplikacja to zapewne schowała się do TRIAL'a (do kwadracika w prawym-dolnym rogu):

2

W programie wybieramy zakładkę „Autostart”:

3

Widok z zakładki „Autostart”:

4

Teraz naciskamy „Create a new item”:

5

W polu „Title” wpiszemy nazwę naszego programu, a żeby uzupełnić pole „Path to a file” musimy nacisnąć na przycisk „Browse” i wybrać naszą aplikację, przez co pojawi nam się w tym polu tekstowym lokalizacja owej aplikacji:

7

Po zatwierdzeniu przyciskiem OK, ujrzymy taki widok:

8

Jak widzimy program jest dodany, teraz podczas uruchomienia komputera program się będzie uruchamiał, ja akurat dodałem przeglądarkę internetową „Opera” więc gdy uruchomię komputer od razu mi się uruchomi ta przeglądarka.

Jeśli zaś chcemy usunąć jakiś program z uruchamiania wraz z systemem (Autostart) to wystarczy zaznaczyć program i nacisnąć na „Remove/kill”.

 

Podsumowanie:

Myślę że w prosty i przejrzysty sposób przedstawiłem w jaki sposób dodawać oraz usuwać aplikacje które mają się uruchomić wraz z naszym systemem.

Copyright 2013 PCPortal