Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Dziś pokażę jak w bardzo prosty sposób zwiększyć ilość wyświetlanych klatek w grze Battlefield 3.

Sposób jest bardzo łatwy, oraz w większości przypadków pozwala na zyskanie od kilku do nawet kilkunastu FPS. Zaczynamy !

W kroku pierwszym musimy odnaleźć miejsce zainstalowania naszej gry (typowo: C:\Program Files\Origin\Battlefield 3)

Następnie w głównym folderze znajdujemy plik „user.cfg”. Jeśli go tam nie ma, nie martw się, na końcu artykułu znajuje się link do pobrania owego pliku.

Krok drugi: otwieramy plik „user,cfg” za pomocą notatnika. Plik powinien wyglądać tak:

Znajdują się tutaj podstawowe właściwości gry. Nam najbardziej zależy na: „RenderDevice.Dx11Enable”. Po spacji znajduje się cyfra 0 lub 1, oznaczająca renderowanie grafiki w bibliotece DirectX 11 (1 oznacza renderowanie w Dx11). Nie musisz się martwić o wersję DirectX Twojej karty. Testowałem to na karcie z obsługą Dx11, jak i 10.1, w obu przypadkach odnotowałem znaczący zysk w płynności wyświetlania obrazu. W moim przypadku było to około 10 klatek na sekundę.
Warto wspomnieć o innych funkcjach w tym pliku. Na przykład opcja „Render.DrawFps” pozwala nam pokazywać ilość fps w grze bez użycia zewnętrznych programów, wystarczy zmienić wartość na 1. Wszystkie opcje są zapisane w języku angielskim, więc można je sobie przetłumaczyć, lub sprawdzić która jest odpowiedzialna za daną czynność w grze.

Plik "user.cfg" znajduje się TUTAJ.
To wszystko ! Wystarczy zapisać plik i uruchomić grę. Pochwal się w komentarzu, o Twoich efektach J

Copyright 2013 PCPortal