Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 Lenovo oficjalnie potwierdziło ukończenie przejęcia firmy Motorola Mobility od Google! Informacje na temat tej transakcji pojawiły się w styczniu tego roku, a do tego czasu zostały właśnie załatwione wszystkie niezbędne formalności.

Do Lenovo trafia cała lista urządzeń amerykańskiej firmy, której ponad 3,5 tys. pracowników nie będzie już dłużej pracowało dla Google. Jednak na podstawie umowy w posiadaniu byłego właściciela Motoroli pozostaną m. in. większość patentów, marki i znaki towarowe.

Cała amerykańska firma kosztowała Lenovo prawie 3 mld dolarów, z czego 660 mln przekazano w gotówce. Ponad pół milarda nowo wyemitowanych akcji zwykłych o wartości 750 mln dolarów również jest wliczone w koszta zakupu. Chińczycy zapłacą odszkodowanie w wysokości 228 mln dolarów za środki pieniężne i kapitał obrotowy będące w posiadaniu Motoroli w momencie finalizacji transakcji.

Copyright 2013 PCPortal