Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Samsung zaprezentował kamerę do wirtualnego wideo o nazwie Samsung Project Beyond. Dzięki niej tworzenie filmów VR ma stać o wiele prostsze i tańsze. 

Project Beyond to przypominające spodek urządzenie, w rzeczywistości będące kamerą, a raczej aż 16 małymi kamerami, które rejestrują obraz w 3D oraz w panoramicznym wideo 360 stopni.

 

samsung-project-beyond-designboom05

 

Jak to działa? Ustawiamy Beyond na statywie i włączamy kamery, które rejestrują obraz. Potem przetwarzamy nagranie na panoramiczną wizualizację, po której możemy rozglądać się korzystając z gogli Gear VR.

 

Wynalazek Samsunga, chociaż dopiero został zaprezentowany, jest już w pełni działającym urządzeniem - tak przynajmniej twierdzą osoby, które miały okazję go przetestować. Materiał rejestrowany przez Beyond to, raz jeszcze podkreślmy, wideo, a nie zdjęcie. Łatwo zatem wyobrazić sobie, jak przy jego pomocy ktoś nagrywa cały koncert, albo podróż statkiem. My potem zakładamy na głowę gogle VR i możemy przeżyć to, co zostało zarejestrowane!

 

Cena Beyond nie jest jeszcze znana, podobnie jak data debiutu. Natomiast Gear VR powinien pojawić się na niektórych rynkach jeszcze w tym miesiącu. Do korzystania z niego potrzebny jest smartfon Galaxy Note 4.
 

 

Copyright 2013 PCPortal