Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

B1tCWuZIEAAyerq

Firma Dell prezentuje nam prototyp "inteligentnego biurka"! Koncepcja ta wykorzystuje duży monitor LCD, prawdopodobnie Dell UltraSharp 27 Ultra HD 5K, który ukazał się we wrześniu oraz dotykowy ekran usytuowany w miejscu, gdzie wielu uzytkowników trzyma aktualnie klawiaturę i myszkę.

Wynalazek Dell'a umożliwiałby manipulowanie obiektami za pomocą głosu lub rysika, traktując blat biurka niczym tablet. Według firmy, sposób ten mógłby znacznie przyspieszyć pracę z komputerem, sterowaniem profesjonalnymi aplikacjami, grafiką cyfrową itp.

Wydaje się również, że obszar roboczy zsynchronizowany byłby z chmurą umożliwiającą mniejsze zużycie energii i łatwość użytkowania usług. To wszystko, co narazie wiadomo o tym projekcie, choć mamy nadzieje, że Dell będzie stopniowo publikować coraz więcej informacji o swoim wynalazku.

Ciężko narazie sensownie ocenić i skomentować tę innowację, ale mogę powiedzieć, że na pewno jest to krok w przyszłość, ciekawy krok w przyszłość!

Copyright 2013 PCPortal