Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


ps art

 

PlayStation Plus to płatna subskrypcja dostępna poprzez PlayStation Network. Zostala ona wprowadzona 26 czerwca 2010 roku i jej głównym atutem była Kolekcja gier od zaraz. Do czerwca 2014 roku w ramach tej usługi udostępniono ponad 300 gier. Jednak nie na wszystkich 3 platformach Sony – PS3, PS4, PS Vita – Play Station Plus ma takie same funkcje i ofertę.

 

PS3

Jeśli chodzi o PS3 to subskrypcja daje nam nam dostęp do Kolekcji gier od zaraz. W ciągu 4 lat ukazały się tam takie tytuły jak Mafia II, Crysis 3, Pay Day 2 i wiele więcej znanych tytułów. Jednak polegało to na zasadzie ryzyk-fizyk, a mianowicie płaciliśmy za usługę lecz tylko co jakiś czas zwracała sie ona w postaci wartościowej gry. Ale teraz przejdę do zasadniczej części artykułu.

PS4

PS+ największe kontrowersje wzbudza na tej właśnie platformie. Dlaczego? Ponieważ Sony postanowiło zrobić z niego abonament. Jeśli nie mamy wykupionej subskrypcji to nie możemy korzystać z funkcji sieciowych gier. Wtedy posiadanie gier takich jak Battlefield 4 lub Driveclub mija sie z celem. Kolejnym negatywnym aspektem są gry udostępniane w Kolekcji. Są to małe produkcje, najczęściej takie, o których nikt nigdy nie słyszał. Przykładowo w jednym miesiącu na PS3 mieliśmy dostępego Crisisa 3, a na opisywaną wyżej platformę grę PIxeljunk. Tak, ja też nie miałem pojęcia co to.

Koszta

PS+ możemy zakupić w 3 pakietach:

  • miesiąc w cenie 27 zł
  • 3 miesiące w cenie 59 zł
  • 12 miesięcy w cenie 195 zł

Moim zdaniem jest to delikatna przesada ze strony Sony. Płacimy naprawdę sporą kwotę, która nam się nie zwraca, szczególnie na PS4. Na dodatek w ostanich 3 miesiącach konserwacja tej usługi przeprowadzana była 8 razy. Łącznie daje to około 10 dni podczas których nie mogliśmy z niej korzystać, a wciąż za nią płaciliśmy. Mam nadzieję, że Play Station Polska wyciągnie wnioski z próśb użytkowników ich sprzętu zmieni coś w najbliższej przyszłości.

 

 

Copyright 2013 PCPortal