Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Android jest systemem otwarty, a to oznacza, że na swoim urządzeniu niemal każdy producent może zainstalować swoją własną wersję. By wszystkie te urządzenia mogły być zaopatrzone w zestaw aplikacji Google już w fabryce, trzeba najpierw dojść do porozumienia z Mountain View.

Amazon jest naprawdę wielkim przedsiębiorstwem i mógłby zignorować Google, po czym zbudować własną konkurencyjną dla Google sieć aplikacji, jednak mniejsi wydawcy jak np. Cyanogen Inc. chcieliby dostarczyć użytkownikom urządzenie, które już od pierwszego rozpakowania ma jakieś aplikacje i – co najważniejsze – posiada wygodne narzędzie do pobierania nowych.

Jeszcze do niedawna Google nie zgadzało się na fabryczną instalację CyanogenModu w modyfikacjach Androida. Jednak 22 grudnia Koushik Dutta z Cyanogena ogłosił, że Google wyraża zgodę na fabryczne zainstalowanie uch apliakcji na smartfonach Oppo N1 działających pod kontrolą CyanogenMod.

Samo Oppo N1 to jeden z najnowszych chińskich smartfonów, z wyższej pólki, którego producent już wcześniej wspominał o porozumieniu z Cyanogenem. Trafił on do sprzedaży 24 grudnia a jego cena to 449€ (1900zł).

Copyright 2013 PCPortal