Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

JELLO-820x420

Technologia druku 3D jest używana do szerokiego spektrum działań - drukowanie komórki oczu, aby pomóc rozwijać przyszłość bez zaślepienia, aby stworzyć broń, drukuje też protezy i wiele więcej. Dodana do listy jest mała drukarka wykonana z napędów CD-ROM, która za pomocą igły i rodzaju tuszu wydrukuje projekty 3D wewnątrz galaretki.

Drukarka 3D została stworzona przez ludzi stojących za SpriteMods z wykorzystaniem starych napędów CD-ROM w celu wydrukowania w galaretce wzorów. Drukarka współpracuje z częściami zebranymi z napędów i zamontowanych na pokładzie drewna. Igła strzykawki jest zamontowana na conga, gdzie trzy silniki krokowe przenoszą ją wokół. Ciecz jest popychana do galarety z użyciem strzykawki z tłokiem.

Urządzenie końcowe nie jest najpiękniejsza jednostką, ale nie chodzi tu o piękno. Chodzi o funkcjonalną drukarkę, aby wyszły eleganckie wzory w galaretce. Ponieważ części wykorzystanych i niewielkich rozmiarów całego urządzenia jest zasilane za pomocą baterii 10v to znaczy, że jest wystarczająco przenośnym urządzeniem do przemieszczania się z jednej lokalizacji do drugiej.

Ostatnią częścią drukarki jest tusz, który oczywiście miał być jadalnej konsystencji, który trzyma go w galaretce. Aby to osiągnąć zastosowano mieszaninę alkoholu, bananów, skrobii kukurydzianej i barwnika. Tusz ogrzewa się w mikrofalówce, aby uzyskać konsystencję żelową. Rezultatem jest możliwość drukowania dwóch kształtów w filiżance galaretki.

Copyright 2013 PCPortal