Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Telemarketerka

Reporterzy amerykańskiego tygodnika Time ostatnio odebrali telefon od niejakiej Samanthy West - telemarketerki z firmy Premier Health Plans Inc. Mimo tego, że brzmi zupełnie jak człowiek, a nawet wprost wypiera się tego, że jest robotem, to proste testy wykazały, iż po drugiej stronie słuchawki znajduje się bardzo sprytna maszyna. Sami posłuchajcie [Wersja Angielska]:

https://soundcloud.com/zekejmiller/new-recording-68#t

Owy robot ma za zadanie uzyskać odpowiedzi na parę pytań dotyczących ubezpieczenia zdrowotnego osoby, z którą prowadzi konwersację. Następnie - jeśli rozmówca będzie zainteresowany ofertą - ma przekierować go do "żywego" sprzedawcy. Oprogramowanie bardzo dobrze radzi sobie z rozpoznawaniem naturalnego głosu i sama mówi w bardzo bliski do człowieka z krwi i kości sposób.

Co ciekawe, firma stojąca za stworzeniem tego nieprawdopodobnego podobieństwa ludzkiego głosu u maszyny cały czas wypierała się tego, że jest ona robotem. Po publikacji tego zdarzenia przez wspomniany wyżej magazyn Time, wyłączyła obsługiwany przez Samantę telefon, a nawet zamknęła swoją stronę internetową!

Jeśli taka technologia jest już dostępna dla firm zajmujących się sprzedażą ubezpieczeń zdrowotnych, to boję się co będzie za kilka, bądź kilkanaście lat...

Copyright © 2013-2015 by Tomasz Żurek