Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Telemarketerka

Reporterzy amerykańskiego tygodnika Time ostatnio odebrali telefon od niejakiej Samanthy West - telemarketerki z firmy Premier Health Plans Inc. Mimo tego, że brzmi zupełnie jak człowiek, a nawet wprost wypiera się tego, że jest robotem, to proste testy wykazały, iż po drugiej stronie słuchawki znajduje się bardzo sprytna maszyna. Sami posłuchajcie [Wersja Angielska]:

https://soundcloud.com/zekejmiller/new-recording-68#t

Owy robot ma za zadanie uzyskać odpowiedzi na parę pytań dotyczących ubezpieczenia zdrowotnego osoby, z którą prowadzi konwersację. Następnie - jeśli rozmówca będzie zainteresowany ofertą - ma przekierować go do "żywego" sprzedawcy. Oprogramowanie bardzo dobrze radzi sobie z rozpoznawaniem naturalnego głosu i sama mówi w bardzo bliski do człowieka z krwi i kości sposób.

Co ciekawe, firma stojąca za stworzeniem tego nieprawdopodobnego podobieństwa ludzkiego głosu u maszyny cały czas wypierała się tego, że jest ona robotem. Po publikacji tego zdarzenia przez wspomniany wyżej magazyn Time, wyłączyła obsługiwany przez Samantę telefon, a nawet zamknęła swoją stronę internetową!

Jeśli taka technologia jest już dostępna dla firm zajmujących się sprzedażą ubezpieczeń zdrowotnych, to boję się co będzie za kilka, bądź kilkanaście lat...

Copyright 2013 PCPortal