Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 Rozsiądźcie się wygodnie w fotelach, zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie świat, w którym odzież dostosowuje się do kształtu naszego ciała, tego co w danym momencie robimy, czy do warunków atmosferycznych. W takiej rzeczywistości, nie musielibyśmy się martwić w co się odziać, aby nie było nam za gorąco, czy żeby nie zmarznąć, nie byłoby problemów z rozmiarami w sklepach lub jakie buty dobrać, aby wybrać się na długodystansową podróż w góry.

Podczas wystawy Wearable Futures, która odbyła się w Londynie, zaprezentowano coś, co może znacząco przybliżyć nam wizję tego perfekcjonistycznego świata, który przed momentem opisywaliśmy. Shamees Aden przygotował bardzo interesującą koncepcję butów, które mogłyby powstać z protokomórek. 

Buty 3D

Dzięki protokomórkowej budowie, żywe obówie miałoby zdolność regeneracji, dzięki zaś czemu nie byłoby większych problemów z "rozchodzącymi się butami", prócz tego same dostosowywałyby się do kształtu naszej stopy, powierzchni po której byśmy się poruszali oraz warunków pogodowych. Trzeba przyznać, że ten pomysł jest rodem z filmów Scie-Fiction, lecz jak najbardziej realny i możliwy do zrealizowania, bowiem Aden przewiduje rozpoczęcie jego realizacji w masowej produkcji na rok 2050.

Copyright 2013 PCPortal