Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

 

Deweloper Winocm pracujący nad jailbreakiem systemu 6.1.3/4  zainstalował część systemu iOS na urządzeniu nie pochądzącym z firmy apple. Zdjęcie poniżej przedstawia nokie N900 z zainstalowaną podstawą systemu Apple'a nazywaną "XNU Kernel" 

xnu-n900-1024x768

Ta warstwa systemu nie posiada żadnego interfejsu graficznego jak w iPhone OS bądź w OS X. System jest nieużyteczny, ale jest to duży krok w rozwoju tego otwartego projektu. Na swoim blogu napisał, ze osiągnął kluczowy etap jego projektu przeniesienia jądra Darwina na architekturę ARM. Darwin jest podstawowym rdzeniem systemu iPhone OS oraz Mac OS X. Łączy się on z rdzeniem  UI czyli interfejsem graficznym (springboard, ekran logowania itp)

Autor dodaje, że ten kernel, oparty jest na systemie iOS w wersji 4.3.5 i w większości wszystko chodzi poprawnie, lecz jest dużo błędów między innymi do zarządzania energią. Winocm nie zamierza dodawać do swojego dzieła szaty graficznej.

Dla chętnych, Winocm udostępnił kod źródłowy swojego projektu, który znajdziecie tutaj

Copyright 2013 PCPortal